Často kladené otázky (FAQ)

1) Co si vzít s sebou na lekci pole dance a jak se připravit?
Cvičí se bosky, nejlépe v šortkách (je většinou nutné mít odhalená stehna) a v tílku nebo sportovní podprsence. Doporučujeme i návleky na nohy, případně potítka, která pomohou ochránit namáhanou pokožku a udrží vás v teple. Odložte, prosím, prstýnky, řetízky, hodinky a ostatní šperky, které by mohly poškodit tyč nebo vám způsobit zranění (např. dlouhé náušnice). Vezměte si s sebou malý ručníček na utírání tyče. V den, kdy se chystáte na lekci, nepoužívejte tělová mléka ani další kosmetické přípravky na bázi oleje.

2) Co si vzít s sebou na lekci sexy flexi?
Pohodlné oblečení, které umožní velký rozsah pohybu a zároveň Vás udrží v teple (dlouhé kalhoty, legíny, návleky, ponožky, bederní pás, mikina....)

3) Co si vzít s sebou na lekci flirt dance?
Na lekci flirt dance můžete přijít prakticky v čemkoliv, v čem se dobře tancuje, v čem se cítíte hezky a sexy a co umožňuje velký rozsah pohybu. Boty můžete pro začátek nechat doma, používáme je většinou až při závěrečné hodině, abyste si zkusily, jaké to je tancovat na podpatcích. Doporučujeme však návleky na nohy, jelikož často využíváme podlahu. Pokud je u lekce uvedena rekvizita – doneste si ji také. Jedná se buď o vějíř, boa (doporučujeme místo boa přinést obyčejný dlouhý šátek) nebo nějaké speciální části oděvu – např. košile.

4) Jak se dostat do studia? Jak dlouho před začátkem lekce přijít?
Studio se nachází na adrese K Nemocnici 9, Nový Jičín, 741 01 (Bývalý Národní dům, 1. patro). Pokud by zvonek nefungoval, zvoňte nám na mobil. Přijďte, prosím, 10 minut před začátkem lekce, je to dostatečná doba na převlečení. Vyhnete se dlouhému čekání venku (pokud zrovna probíhá předešlá lekce, nemůže Vám instruktorka přijít otevřít).

5) Mohu navštěvovat lekce pole dance, i když mám zdravotní omezení?
Pokud máte jakékoli zdravotní potíže či omezení, vždy se předem poraďte se svým lékařem. Pokud pravidelně používáte např. ortézu, vezměte si ji s sebou. V případě těhotenství, akutního zranění či nemoci pole dance nedoporučujeme. Lekce navštěvujete na svou osobní zodpovědnost a za případné komplikace, které může nemocným pole dance způsobit, neneseme zodpovědnost.

6) Jak vypadá hodina pole dance?
Lekce trvá 60 minut a začíná zahřátím, dynamickým protažením a posilováním, následuje hlavní část, ve které se opakují prvky probrané na minulých lekcích, nacvičují se nové prvky, případně se spojují do choreografie. Lekce je zakončena důkladným protažením celého těla.

7) Jak se mohu na lekce přihlásit?
Podrobný popis registrace a přihlašování na lekce naleznete v sekci Jste tu poprvé?

8) Jak mohu lekce či kurz zaplatit?
Účastník tanečních lekcí je povinen ode dne registrace kurzu uhradit kurzovné v plné výši do 10 dnů, a to v hotovosti v prostorách tanečního studia nebo převodem na bankovní účet. U BANKOVNÍHO PŘEVODU UVEĎTE DO POZNÁMKY VAŠE CELÉ JMÉNO A TYP KURZU. Jednorázový vstup na volnou hodinu se platí vždy v hotovosti před hodinou lektorce. Nepřihlašujte se, prosím, přes rezervační systém, odečetla by se Vám hodina kurzu, která je dražší. Na volných hodinách platí pravidlo, kdo dřív přijde, ten se dřív točí. :D

9) Musím platit celý kurz? Dají se lekce kurzu navštěvovat jednotlivě?
Lekce kurzů není možné navštěvovat jednotlivě a platit zvlášť. Hodiny kurzů na sebe navazují a obě strany (jak nováčci tak „staří“) by se navzájem brzdily. Pokud si chcete pole dance vyzkoušet, přijďte na některý z vypsaných workshopů a pokud máte s pole dance již zkušenosti, rády Vás přivítáme na volné hodině, kde si můžete samy zdokonalit své dovednosti – tato lekce však slouží pouze k osobnímu tréninku a lektorka na těchto lekcích nevede rozcvičky ani nijak nevyučuje, pouze dohlíží na průběh hodiny.

10) Mohu přijít na lekci, i když ji nemám zarezervovanou?
Všechny lekce kurzu musí být dopředu řádně zarezervované. Lekce bez rezervace jsou pouze volné hodiny a ty se vždy rezervují přímo ve studiu a platí v hotovosti lektorce před hodinou v sále.

11) A co když... ?

... na to nemám už věk? Pole dance je efektivní a zábavná forma cvičení v každém věku, naše kurzy navštěvují jak 16leté dívky, tak i ženy okolo 40-50 let.

... nejsem ve formě/nemám žádnou sílu? Téměř nikdo nemá v začátcích dostatek síly na pokročilé prvky, síla se buduje postupně od začátku. Kurz začátečníků Vám vybuduje potřebné svaly na to, abyste se na tyči udržely a základními otočkami Vám zformuje postavu a posílí pro tyč potřebné partie. Vůbec se nebojte, skoro nikdo ze začátku nemá sílu, ale uvidíte, jak rychle a jak jednoduše ji získáte.

... na to nemám postavu? Každý je jedinečný takový, jaký je. Na našich lekcích nezáleží na velikosti ani tvaru postavy, důležité je poznávat své tělo, naučit se s ním pracovat a posouvat hranice svých individuálních schopností. Postupem času tělo zesílí a postava se začne formovat.

... se stydím? Stydí se skoro všechny. :D Nebudete první ani poslední. Pole dance je zábavná forma cvičení, při které se projevuje vaše individualita a styl, ať už spíše sportovní, taneční nebo smyslný, je pouze vaší volbou. Pole dance může změnit váš pohled na sebe sama, může zvýšit vaše sebevědomí a probudit ladnost a ženskost. A hlavně, potkáte skvělou partu lidí, se kterou se „svezete“ na vlně posedlosti a nebudete spolu probírat to, že máte kilo navíc, ale to, co nového umíte! :D